DIY 3D-s könyv

Unknown | június 30, 2016 | Szólj hozzá te is!
Sziasztok!

A következő DIY projektben egy igazán kreatív, akár ajándéknak is remek 3D-s könyv elkészítését szeretném bemutatni Nektek.



A helyi könyvtárban nagy leselejtezések voltak, ahol jó néhány láda könyvet akartak kidobni. Nekem sem kellett több, szépen átválogattam és úgy 20 kg-nyi könyvvel tértem haza. Csoda kincsekre bukkantam. Bár jó néhány már bőven 3x annyi idős volt, mint én, de azért sokkal jobb sorsot érdemeltek, mintsem, hogy elégessék őket. Volt köztük 2 egyforma könyv, amiből egy szuper kis ajándékötlet ugrott be egyből. Úgy gondoltam, hogy mások is biztosan szívesen megcsinálnák, ezért most felkerül a blogra is.

Hogy mi szükséges hozzá?
  • olyan könyv, amit már nem sajnáljuk meghajtogatni
  • vonalzó
  • sima papírlap
  • toll vagy ceruza

Az interneten rengeteg videó van fent az elkészítéséről. Egyáltalán nem bonyolult, viszont nagyon látványos. Minden videóban az első lépésként bemutattak egy programot, amivel el lehet készíteni a sablont, ami alapján majd meghajtogathatjuk a könyvet. Viszont én úgy gondoltam, hogy a program nélkül is nagyon egyszerűen meg lehet csinálni, nekünk saját kezünkkel.

Első lépésként a papírlapunkat hajtsuk ketté, vagy ha kisebb (nem A4-es), akkor a tetejét hajtsuk be, hiszen ezzel majd a saját dolgunkat könnyítjük meg. Ugyanis ezt majd be tudjuk rakni majd úgy a könyvbe, hogy a későbbi hajtogatásnál nem csúszik majd el a papírlapunk.

Ezután rakjuk bele a könyvünkbe és jelöljük meg, hogy mekkora nagyságú betűkkel akarunk majd dolgozni. Ezután válasszuk ki, a számunkra megfelelő szélességet. Én 6 cm-es részekbe rajzoltam bele a betűimet. Mindenki döntse el, hogy milyen vastagságú könyve van és ahhoz mérten válassza ki a betűk nagyságát. (Persze nem érdemes túl kicsit választani, mert akkor nem lesznek jól kivehetőek a betűk.)

Fél cm-ként meghúztam a vonalakat, majd arányosan belerajzoltam a megfelelő betűket.


Ha ezzel kész vagyunk, akkor már csak a hajtogatás van hátra.

Első lépésként belehelyezzük a megfelelő betűnket tartalmazó lapot, majd a képen látható módon behajtjuk a könyv első lapját. Tehát az a lényeg, hogy ahol az általunk megrajzolt betűnk körvonala van ott meghatjuk a könyv lapjait.



A következő lépésnél láthatjuk, hogy már kicsit lentebb kell hajtani, a következőnél még lentebb…és így tovább. Egy fél cm-es közben próbáljuk meg arányosan meghajtani a lapokat. Körülbelül 4-5 lépés jön ki fél cm-enként.








Ugye, hogy nem is nehéz? :)

Szerintem egy igazán jópofa ajándék lehet bárkinek, attól függően, hogy milyen szöveggel készítjük el. Remélem a magyarázat és a képek alapján már mindenki könnyűszerrel elkészíti majd a saját 3D-s könyvét.

Nagyon örülnék neki, hogy ha a saját munkáitokról küldenétek képeket, melyeket ha megengeditek a blogon is közzétennék. :)

Ha bárkinek lenne valami kérdése, akkor írhat nekem az e-mail címemre, vagy itt kommentben és válaszolok.

Addig is, legyetek jók! :)

Niki


Oriflame Giordani Gold Invisible Touch folyékony alapozó teszt

Unknown | június 29, 2016 | Szólj hozzá te is!
Sziasztok!

Ma egy terméktesztes poszttal készültem Nektek. Ahogy már a címből is kiderült az Oriflame Giordani Gold Invisible Touch Foundation folyékony alapozójáról fogok bővebben írni. Úgy gondolom, hogy csak akkor tudunk valamiről valós képet formálni, hogy ha kipróbáljuk. Nem egyszer, nem kétszer, hanem huzamosabb ideig. Így erről a termékről a véleményemet úgy olvashatjátok, hogy már az egész üveggel elhasználtam. 


Mint sok más embernek, nekem sincsen tökéletes bőröm. Nem csak a pattanásokkal küzdök állandó jelleggel, hanem a létező legkombináltabb bőrtípusom van. A T zónában zsíros, az orrom körül az arcomon pedig rettenetesen száraz. Így tehát nehéz megtalálnom azt az alapozót, ami az én vegyes típusú bőrömön megállja a helyét.

A katalógusban a következőket olvashatjuk a termékről: A könnyű formulájú alapozó természetes hatást és fiatalos bőrtónust eredményez. Hidratáló összetevőjének köszönhetően hatékonyan hidratál, így csökkenti a száraz bőrre jellemző finom vonalak megjelenését. 30 ml-es kiszerelésben kapható. 5 különböző árnyalatban:



Lássuk, hogy mik voltak az első benyomások, és a tapasztalatok így 3 hét használat után.

Az első benyomásom, amikor a kezembe vettem a kis dobozát az volt, hogy milyen csodaszép a csomagolása. Kívülről aranyszínű, nyomott betűkkel ráírva az alapozó neve. Belülről gyönyörű bordó árnyalatban pompázott a doboz. Igazán nem esek túlzásba, ha azt állítom, hogy már a csomagolása is nekem a luxust idézte meg.

Na de térjünk rá a lényegre, ami mindenkit érdekel. Magára az alapozóra. Az alapozó tégelye üvegből készült, felül pedig kis pumpa található. Az első, amit észrevettem, hogy nem tartozik hozzá kupak, amitől egy kicsit tartottam is, hiszen így féltem, hogy az alapozó kifolyik a táskában. Annak érdekében, hogy előre megelőzzem a bajt egy nejlon zacskóban hordtam 3 héten keresztül és nekem egyszer sem folyt ki egy csepp sem. Szóval tapasztalatból mondhatom, hogy ettől nem kell megijedni. De azért fő a biztonság, így benne hagytam. :D

Miután kívülről szemügyre vettem (rengeteg időt el tudok időzni a csomagolással, lehetséges, hogy nálam ez egy szenvedély?! :) ) jöhetett az éles próba.

Kinyomtam egy kisebb mennyiséget a kézfejemre és jobban szemügyre vettem. A legeslegelső dolog, amit észrevettem az az illata volt. Igazán meglepődtem, hiszen egy igazán kellemes, arckrémekhez hasonló illattal találtam szemben magam. Friss és üde érzésem lett tőle.

Az alapozót mind kézzel, mind szivaccsal, mind pedig ecsettel könnyen fel lehet vinni. Az állaga könnyed, selymes tapintású. Könnyű eldolgozni. 


A fedésére pedig nem lehet panaszom. Nincsen olyan érzésünk, mintha egy maszkot viselnénk. Jól szellőzik a bőrünk. Nem is érezni, hogy rajtunk van.


Ahogy a katalógusban írják, valóban táplálja a bőrt. A kellemes illat valószínűleg a hidratáló miatt érződik. 

Hogy miért is lehet ez? Megpróbáltam utána nézni.

Az alapozó kamilla kivonatot tartalmaz, mely bőrnyugtató hatású, gyulladáscsökkentő és segíti csökkenteni a finom rácokat.  
A kamilla egyik legismertebb hatóanyaga a bisabolol. A kozmetikai iparban előszeretettel használják ezt a hatóanyagot számos jótékony hatása miatt.

Nézzünk néhányat a teljesség igénye nélkül:
  • erőteljes gyulladásgátló
  • véd az irritációk ellen
  • megelőzi vagy csillapítja a bőrpírt
  • mérsékli a bőrön keresztül történő vízvesztést
  • feljavítja a bőr szerkezetét
  • javítja a bőr rugalmasságát
  • hegesítő, bőrjavító hatású
  • nyugtató hatású
  • mélyre hatol a bőrbe és oly módon beépül, hogy mosdás után is a bőrön marad 
Mindent összefoglalva én igazán csak ajánlani tudom ezt az alapozót. Főleg azoknak, akiknek hozzám hasonlóan kombinált esetleg száraz bőrtípusa van. Egy igazán szép és egységes bőrfelületet érhetünk el a használatával.


Ár érték arányban mindenképpen megéri a pénzét. Aki próbálta azok mindenképpen küldjék el a véleményüket. :) 
Remélem tetszett Nektek az első terméktesztes bejegyzés. Nemsokára egy újabb terméket veszek gorcső alá. 
Addig is legyetek jók! 
Niki

Hallgass meg! #1

Unknown | június 28, 2016 | Szólj hozzá te is!
Sziasztok!

Ma egy különleges bejegyzéssel készültem Nektek. Gyertek és hallgassátok meg... :)

Hallgass meg! #1




DIY Színes francia manikűr

Unknown | június 26, 2016 | Szólj hozzá te is!
Sziasztok!

Hosszabb kihagyás után végre visszatértem. Annyi minden történt velem mostanában, hogy úgy döntöttem, hogy kicsit szüneteltetem a blogot.

De végre megvan az államvizsga. Örömmel jelentem, hogy megvan az újabb diplomám. Méghozzá nem is akármilyen eredménnyel. Mindenre 5-ös kaptam. :D (Mondtam én, hogy stréber vagyok. :P )

Most, hogy ezen túl vagyok, újra van időm a bloggal foglalkozni. Rögtön egy újabb videóval érkeztem. Ami nem más, mint egy színes francia manikűr.

Na de nézzétek csak, mire is gondolok…




Ahogy láthatjátok a videóban pofon egyszerű. Nincs másra szükségünk, csak néhány színes és egy színtelen körömlakkra és egy celluxra.

A körmünk végét szabadon hagyva mindegyik ujjunkra ráhelyezzük a celluxot. Majd különböző színekkel lefestjük a végét. Megvárjuk, míg megszárad majd óvatosan lehúzzuk a celluxot. Ezt követően lefestjük színtelen körömlakkal és kész is vagyunk.

Én egy visszafogottabb verziót készítettem el, de bátran kísérletezzetek a színekkel. Itt a nyár, minél feltűnőbb színeket használtok annál jobb. Akár fesztiválra is kitűnő. Ha elkészítettétek írjátok meg nekem és küldjetek képet. Az elkészült remekműveket kiteszem. :D

Rengeteg ötletem van, szóval ezentúl folyamatosan látlak majd el titeket újabb és újabb posztokkal.

Addig is legyetek jók!

Niki